Forum BGiK
Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

Uzgodnienie ZUD na mapie numerycznej Opcje
geodeta
#1 Wysłane : 21 lutego 2012 21:11:15
Ranga: Newbie

Grupy: Zarejestrowani

Przyłączony: 2012-02-21
Posty: 4
Po 1 stycznia 2012 skaładając projekt do ZUD na mapie numerycznej nalezy przygotować trasę projektu w pliku GEO-MAP i samodzielnie zrobić wydruk z materiałów uzyskanych z ODGiK przy opracowywaniu mapy do projektu. Moje pytanie: jak przygotować projekt do złożenia w ZUD gdy otrzymamy od inwestora gotowe mapy do projektu wykonane przez innego geodetę? Czy inwestor który posiada mapy do projektu i będzie chciał złożyć projekt do ZUD samodzielnie ( bez upoważniania geodety) też będzie musiał przygotować plik GEO-MAP? Czy obecne ustalenia nie wymuszą uzgadniania ZUD "tylko " przez geodetę który wykonywał mapy do celów projektowych?
Blacharski
#2 Wysłane : 28 lutego 2012 08:22:26
Ranga: Newbie

Grupy: Moderatorzy ZUD, Zarejestrowani, Urząd Miasta

Przyłączony: 2009-11-26
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Projekty sieci uzbrojenia terenu składane do ZUDP na mapach do celów projektowych, przyjętych do zasobu geod. – kart. przed 1.01.2012 r. i objętych numeryczną mapą zasadniczą mogą być opracowane na ,,starych zasadach’’ tj. dopuszczalne jest ręczne wkreślenie projektu na oryginałach wydruków z mapy otrzymanych w ODGiK. Konieczne jest również dostarczenie (do opracowania na numerycznej mapie zasadniczej) pliku w formacie txt, dxf lub GeoMap.
Natomiast dla map zaewidencjonowanych w ODGiK po 1.01.2012 r. inwestor winien otrzymać od geodety wykonującego mapę do celów projektowych:
-wydruk mapy poświadczony przez ODGiK
-mapę do celów projektowych w postaci pliku dxf lub GeoMap na nośniku cyfrowym.
Projektant, działający z upoważnienia inwestora i opracowujący samodzielnie projekt w formie numerycznej wykorzystuje otrzymane materiały z ODGiK i przygotowuje projekt do ZUD (jak geodeci uprawnieni) tj. 3 egz. wyplotu mapy do projektu z wniesionym numerycznie projektem oraz plik txt, dxf lub GeoMap.
geodeta
#3 Wysłane : 28 lutego 2012 22:14:35
Ranga: Newbie

Grupy: Zarejestrowani

Przyłączony: 2012-02-21
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź. Jesli chodzi o upoważnionych geodetów i projektantów ok. Muszą się dostosować do obowiązujących przepisów ( czytaj zwyczajów). Chcą wykonywać swoją pracę więc cierpliwie zniosą wszystkie "udogodnienia". Chciałbym jednak zauwazyć iż nigdzie nie spotkałem obowiązku upoważniania geodety czy projektanta przez inwestora. Uzgodnienie ZUD okonuje się na WNIOSEK INWESTORA. Ponowię pytanie. Co z projektem przyniesionym do ZUD osobiście przez inwestora. Geodeta czy projektant nie ma obowiązku uzganiania ZUD. Geodeta wykonał mapy.Projektant zrobi projekt techniczny, a swoją akceptację trasy na ZUD potwierdzi tylko pieczątką i podpisem na mapie
Blacharski
#4 Wysłane : 14 marca 2012 13:05:10
Ranga: Newbie

Grupy: Moderatorzy ZUD, Zarejestrowani, Urząd Miasta

Przyłączony: 2009-11-26
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Informuję, że zgodnie z & 9.1 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dn. 2 kwietnia 2001 r. ( Dz. U. z 2001 r. Nr 38, poz. 455) w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów uzgadniania dokumentacji projektowej : „ uzgodnienie dokonywane jest na wniosek inwestora lub jego upoważnionego przedstawiciela”. Inwestor najczęściej nie posiada uprawnień do projektowania sieci uzbrojenia terenu, ani do wykonywania map do celów projektowych, a więc zobowiązany jest zlecić te prace osobie do tego uprawnionej i przygotowanej zawodowo, z racji swojego wykształcenia. Wniosek o uzgodnienie projektu w ZUDP może być podpisany i przedłożony przez inwestora, ale dokumentacja projektowa musi być opracowana przez osobę do tego uprawnioną i zgodnie z zasadami opisanymi w dn. 28.02.2012 (patrz wyżej).
geodeta
#5 Wysłane : 23 marca 2012 17:03:13
Ranga: Newbie

Grupy: Zarejestrowani

Przyłączony: 2012-02-21
Posty: 4
ok. Odłóżmy mapę numeryczną. A jak z mapą analogową. Co będzie w przypadku gdy inwestor przyniesie osobiście projekt do uzgodnienia? Ma wypełniony wniosek, mapy przygotowane przez geodetę, podpis projektanta, osobiście wkreśloną trasę sieci i legendę, opis zieleni ... itp. Czy taki projekt zostanie przyjęty do uzgodnienia?
Blacharski
#6 Wysłane : 11 maja 2012 11:07:17
Ranga: Newbie

Grupy: Moderatorzy ZUD, Zarejestrowani, Urząd Miasta

Przyłączony: 2009-11-26
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
geodeta napisał:
ok. Odłóżmy mapę numeryczną. A jak z mapą analogową. Co będzie w przypadku gdy inwestor przyniesie osobiście projekt do uzgodnienia? Ma wypełniony wniosek, mapy przygotowane przez geodetę, podpis projektanta, osobiście wkreśloną trasę sieci i legendę, opis zieleni ... itp. Czy taki projekt zostanie przyjęty do uzgodnienia?Zasady składania dokumentacji projektowej do ZUDP zostały omówione w dn. 28.02.2012 , 14.03.2012 oraz na stronie internetowej Urzędu m. st. Warszawy http://www.um.warszawa.pl/zalat...anych-sieci-uzbrojenia-t .Dotyczą one zarówno projektów zlokalizowanych na sekcjach analogowych zasadniczej mapy miasta, jak i na sekcjach objętych numeryczną mapą zasadniczą.
Inwestor lub upoważniony przedstawiciel inwestora może przedłożyć dokumentację projektową do uzgodnienia osobiście lub przesłać pocztą. Warunkiem jest dopełnienie wszelkich formalności związanych z opracowaniem projektu przez osoby do tego uprawnione. W przypadku, gdy projekt znajduje się na sekcjach analogowych zasadniczej mapy miasta, a wniosek o uzgodnienie nie jest składany przez geodetę, projekt jest wkreślany na mapę przez pracowników Wydziału Obsługi ZUDP.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.