Forum BGiK
Witamy Gościa Szukaj | Aktywne Tematy | Zaloguj | Rejestruj

Zgłaszanie prac przez Internet Opcje
geomaniak
#1 Wysłane : 30 grudnia 2009 12:50:03
Ranga: Newbie

Grupy: Zarejestrowani

Przyłączony: 2009-12-30
COś martwe to forum..... z takim razie ja zacznę pierwszy, od tematów łatwych. Czy planujecie uruchomienie zgłaszania prac przez Internet? W sąsiednich powiatach świetnie się to sprawdza. Może inni koledzy korzystający z takiej formy zgłaszania prac przyłączą się i napiszą coś na ten temat.....
etomaszewska
#2 Wysłane : 31 grudnia 2009 08:36:36

Grupy: Zarejestrowani, Moderatorzy ODGiK, Urząd Miasta

Przyłączony: 2009-11-26
geomaniak napisał:
COś martwe to forum..... z takim razie ja zacznę pierwszy, od tematów łatwych. Czy planujecie uruchomienie zgłaszania prac przez Internet? W sąsiednich powiatach świetnie się to sprawdza. Może inni koledzy korzystający z takiej formy zgłaszania prac przyłączą się i napiszą coś na ten temat.....

Forum, ze swojej natury, ma służyć wymianie doświadczeń i poglądów pomiędzy jego uczestnikami. Pytania do Biura proszę umieszczać w zakładce: Pytania do Geodety Miasta Warszawa.
Ze względu jednak na ten „pierwszy raz” i „łatwe” pytanie  informuję, że taka obsługa jest przewidziana w projektowanym systemie, dla którego aktualnie jest otwarte zamówienie publiczne. Obecnie, ze względu na spore wydatki, jakie należałoby ponieść przy zakupie odpowiednich modułów umożliwiających taką obsługę wykonawców prac geodezyjnych dla całego Miasta, w aktualnie funkcjonującym systemie nie przewiduje się takiego rozwiązania.
As
#3 Wysłane : 5 stycznia 2010 13:28:48

Przyłączony: 2010-01-05
ooooo to, kiedy można spodziewać się tego nowego systemu będę pierwszym, który zgłosi w ten sposób robotę
DonPedro
#4 Wysłane : 15 kwietnia 2010 17:22:57
Ranga: Advanced Member

Przyłączony: 2009-12-28
Witam!

Proszę o odpowiedzi na następujące pytania:
Czy wykonawca nowego systemu został już wybrany? Jeśli nie, to kiedy tego się spodziewacie?
Ile czasu przewidujecie na realizację systemu pozwalającego zgłaszać prace geodezyjne przez Internet od momentu wybrania wykonawcy?

pozdrawiam
Jacek Majchrowski
#5 Wysłane : 19 kwietnia 2010 09:48:12
Ranga: Administration

Grupy: Moderatorzy ZUD, Zarejestrowani, Moderatorzy ODGiK, Moderatorzy Mapa, Moderatorzy Geodeta, Administratorzy, Moderatorzy Rejestr, Moderatorzy ogólni, Moderatorzy ogłoszenia, Moderatorzy Ewidencja, Moderatorzy Ewidencja Nazw i Adresów, Urząd Miasta

Przyłączony: 2009-11-16
Witam

Projekt „Budowy, wdrożenia i serwisu zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy” realizowany jest w trybie dialogu konkurencyjnego, na podstawie art. 60a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych.

Po ogłoszeniu o zamówieniu i złożeniu sześciu wniosków o zaproszenie do dialogu, odbyła się kwalifikacja Wykonawców. W jej wyniku do udziału w dialogu zostało zaproszonych pięciu Wykonawców. Każdy z Wykonawców reprezentowany jest przez lidera konsorcjum (od dwóch do czterech firm).

Obecnie toczą się rozmowy z pięcioma Wykonawcami, którzy przedstawiają swoje propozycje, zgodne z „Opisem potrzeb i wymagań”. Faza dialogu będzie trwała do chwili sformułowania ostatecznej treści SIWZ, po czym nastąpi wydanie ostatecznej Specyfikacji (SIWZ), wpłata wadium, złożenie ofert, publiczne otwarcie ofert, aż do zawarcia umowy.

Na realizację przedmiotu umowy przewiduje się około czterech lat.

Pozdrawiam
DonPedro
#6 Wysłane : 19 kwietnia 2010 20:33:42

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, ale czy "sformułowania ostatecznej treści SIWZ" można się spodziewać jeszcze w tym roku, czy raczej w następnym (lub następnych)?
Jacek Majchrowski
#7 Wysłane : 22 kwietnia 2010 10:53:17
Ranga: Administration

Grupy: Moderatorzy ZUD, Zarejestrowani, Moderatorzy ODGiK, Moderatorzy Mapa, Moderatorzy Geodeta, Administratorzy, Moderatorzy Rejestr, Moderatorzy ogólni, Moderatorzy ogłoszenia, Moderatorzy Ewidencja, Moderatorzy Ewidencja Nazw i Adresów, Urząd Miasta

Przyłączony: 2009-11-16
Witam

Planujemy zakończenie prac nad SIWZ do końca obecnego roku.

Pozdrawiam
DonPedro
#8 Wysłane : 22 kwietnia 2010 19:56:24

Dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję, że w tym 2015 roku uda się zgłaszać prace przez internet.

pozdrawiam
DonPedro
#9 Wysłane : 2 lipca 2010 17:53:35

Witam!

Chciałbym zwrócić się z zapytaniem dotyczącym możliwości zgłaszania prac geodezyjnych przez Internet. Nie mam tu na myśli takiego zgłaszania jakie funkcjonuje w powiecie mińskim i pobliskich, lecz bardzo okrojonego, które jednak może przyczynić się do łatwości zgłaszania takich prac. Koszt wdrożenia takiego rozwiązania byłby bardzo niski lub w ogóle wyniósł zero złotych (wcześniej wspomnieliście Państwo o wysokim koszcie wdrożenia).

1. W serwisie Igeomap Warszawa istnieje możliwość przeglądania danych ewidencyjnych, ulic, adresów i ortofotomapy. Na podstawie tych danych każdy może zaznaczyć zakres pracy geodezyjnej za pomocą markera powierzchniowego.
2. Tak utworzony marker może być łatwo zapisany na dysk do pliku geomap z poziomu aplikacji Igeomap.
3. Tak utworzony zakres może zostać przesłany za pomocą emaila do ośrodka dokumentacji. W emailu znalazłyby się także informacje opisowe (te co są wypełniane na zgłoszeniu), bądź zgłoszenie pracy w wersji dokumentu elektronicznego).
3a. Lub wariant alternatywny: Powstałaby prosta (niedroga) strona internetowa za pomocą, na której należałoby wypełnić formularz z informacjami opisowymi oraz załączyć plik w formacie geomap uzyskany wcześniej z Igeomapy. Oczywiście, w tym przypadku pewnie też należałoby się zastanowić nad przydzieleniem loginów i haseł.
4. Po otrzymaniu takiego emaila w ośrodku pracownik mógłby poinformować geodetę o przygotowanych do odbioru materiałach.

Wiem, że w Warszawie nowy system, lecz do czasu jego wdrożenia można byłoby korzystać z takiego rozwiązania. Zwłaszcza, że pomysł ten nie jest kosztowy.

Proszę o wzięcie pod uwagę moich uwag i ustosunkowanie się do nich.

pozdrawiam
etomaszewska
#10 Wysłane : 7 lipca 2010 15:45:43

Grupy: Zarejestrowani, Moderatorzy ODGiK, Urząd Miasta

Przyłączony: 2009-11-26
Dziękujemy za przedstawione propozycje rozwiązań technicznych zgłaszania prac geodezyjnych przez Internet. Pana propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem możliwości technicznych i organizacyjnych ich zastosowania. Po ich przeprowadzeniu, o podjętych decyzjach niezwłocznie poinformujemy na łamach Forum.
DonPedro
#11 Wysłane : 9 lipca 2010 15:17:57

Witam!
Bardzo dziękuję za jakikolwiek odzew i reakcję na mojego posta. Mam nadzieję, że odpowiecie Państwo na wszystkie pytania (także w innych działach), które do tej pory zostały bez odpowiedzi.

pozdrawiam
DonPedro
#12 Wysłane : 20 grudnia 2010 17:19:10

Witam!

Czy wiadomo coś już w tym temacie? Minęło ponad 5 miesięcy...

pozdrawiam
DonPedro
#13 Wysłane : 14 lutego 2011 17:33:09

Witam!

Zgodnie z obietnicami na tym forum SIWZ powinien powstać do końca ubiegłego roku... Czy już napisaliście go?
Druga sprawa dotyczy mojej propozycji sprzed ponad pół roku, czy moje propozycje zostały już przenalizowane?

pozdrawiam
jas_pik
#14 Wysłane : 14 lutego 2011 23:11:14

Przyłączony: 2009-12-30
RZeczywiście , przedziwne jest działanie osób za to odpowiedzialnych zwłaszcza że IgeMap ma to w sobie zaimplementowane.
http://www.igeomap.pl/pl...oMap_ZglaszaniePrac.pdf
DonPedro
#15 Wysłane : 10 marca 2011 18:32:06

Przypominam się ponownie, gdyż nie dostałem jakichkolwiek odpowiedzi:

Zgodnie z obietnicami na tym forum SIWZ powinien powstać do końca ubiegłego roku... Czy już napisaliście go?
Druga sprawa dotyczy mojej propozycji sprzed ponad pół roku, czy moje propozycje zostały już przenalizowane?

Czekam na odpowiedzi.
geodeta
#16 Wysłane : 28 lutego 2012 22:30:31

Przyłączony: 2012-02-21
I sobie jescze poczekasz. Patrze na to forum i ..... Jestem zdania ze nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi. Jak czytam odpowiedzi to jakbym słuchał konferencji rzecznika rządu Pana Jerzego Urbana. Róznica tylko taka że jak tam padło niewygodne pytanie to była odpowiedź na zupełnie inne. Tutaj odpowiedzi brak. A tak na marginesie. Uruchomienie zgłaszania prac przez internet - kwestia paru dni. Tyle ze tej firmy w Warszawie jakoś nie lubią....
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum